O focení a tomto webu

Jsem amatérský fotograf a fotografie mě velice baví. Fotím s přestávkami už od mých 15 let, kdy jsem poměrně rychle přišel na to, že krajinky mě nebaví. Jeden čas jsem fotil reportáže, především plesy, sem tam nějakou svatbu nebo oslavu a jiné akce. I díky jednomu profi fotografovi, který mi po zhlédnutí mých fotografií z Osvětimi řekl: "Běž radši fotit ženský", jsem se přesunul k fotografování lidí ve studiu. Od té doby mě nejvíce baví focení, kdy máme s modelkou/modelem čas, není stres a můžu si hrát se světlem a stíny. 

Celkem jsem nafotil cca 4 desítky kamarádů a kamarádek. Některé fotografie jsou zveřejněné, některé byly foceny primárně pro partnera foceného a některé prostě jen do šuplíku modela/ky. Pro profi fotografa to je otázka 2 měsíců, nicméně pro mě focení nikdy nebylo zdroj obživy, ale koníček, a v tomto duchu stále pokračuji. Tyto stránky neslouží jako prezentace živnosti ale jako ukázka toho co mě baví. Přesto, pokud by někoho mé fotografie zaujaly, napište a třeba se nějak dohodneme.

Co se týče techniky a zázemí, dnes disponuji stařičkým Canonem 350D, ale už se blíží výměna. Tam kde fotím, mám 2 záblesky Fomei s deštníky, softboxem a dalším příslušenstvím. Plátna jsou bílé a černé a dokupuji různá barevná papírová pozadí.

O mně 

Pocházím z Chlumce nad Cidlinou, kde většinou fotím. Studoval jsem gymnázium v Novém Bydžově a FAV v Plzni. V Plzni jsem také zůstal a nyní pracuji v jedné finančnické firmě jako programátor a vedoucí vývoje několika interních projektů. Jde hlavně o Javu a enterprise finanční aplikace, ale také třeba Obj-C pro vývoj na iOS.